Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Maszewku

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie trzeciej

7 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczny DBI obchodzony jest pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze". W związku z tym uczniowie klasy trzeciej podczas dzisiejszych zajęć obejrzeli prezentację

multimedialną wyjaśniającą co to właściwie jest Internet i jak znaleźć w nim potrzebne informacje. Dowiedzieli się też dlaczego w sieci trzeba być ostrożnym oraz jak zalożyć konto e - mail i bezpiecznie z niego korzystać. Na zakończenie zajęć uczniowie wspólnie utworzyli plakat, na którym zapisali najważniejsze informacje.

Dzieci wiedzą po tych zajęciach, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Grafika #0: Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie trzeciej

Przejdź do góry strony