Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Maszewku

Wyjazd edukacyjny do Warszawy klasy piątej

 

      30 listopada 2013r., tym razem, uczniowie klasy V wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

 

Oto relacje z wycieczki uczestników wyjazdu:

 

 "Po zakwaterowaniu w ośrodku wyruszylimy do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy tam cztery laboratoria: robotyczne, biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, a także eksperymentowaliśmy na różnych urządzeniach interaktywnych. Obejrzeliśmy spektakl, w którym aktorami nie byli ludzie, a roboty!

         Następnego dnia udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, aby zobaczyć Pałac Prezydencki i monument Adama Mickiewicza. Spacerując po placu Zamkowym, podziwialiśmy Zamek Królewski i oddaliśmy pokłon królowi Zygmuntowi III Wazie. Odwiedziliśmy także plac Marszałka  Józefa Piłsudzkiego. Byliśmy tam świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Natomiast na placu Defilad zobaczyliśmy najwyższy budynek -  Pałac Kultury i Nauki.  

W stolicy pojawiły się już akcenty świąteczne. Będąc na Krakowskim Przedmieściu, weszliśmy do wielkiej bombki, żeby zrobić sobie fotografie.       

 Pod wieczór zajechaliśmy do Centrum Handlowego "Złote Tarasy", w którym kupiliśmy pamiątki.  

Po powrocie do hotelu zjedliśmy kolację i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

         Bardzo spodobała się nam wycieczka, ponieważ wzbogaciliśmy naszą wiedzę i nawiązaliśmy nowe znajomości z uczniami z innych szkół."

                                                                      

                                                    Malwina Koss

 

Grafika #0: Wyjazd edukacyjny do Warszawy klasy piątej

Przejdź do góry strony