Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Maszewku

Warsztaty ornitologiczne w ramach projektu "Ochrona z pomysłem"

Nadszedł czas na realizację kolejnego etapu projektu "Ochrona z pomysłem". W związku z tym gościliśmy dzisiaj, tj. 19.03.2014r., w naszej szkole ornitologa p. Bogusława Kotlarza.

Projekt skierowany jest do uczniów kl. IV-VI. Nasza szkoła przystąpiła do niego już we wrześniu 2013r.. W październiku odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące dokarmiania ptaków zimą.

Dzisiaj z kolei zamontowalismy dwie budki lęgowe na pobliskich modrzewiach. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o:

- wyglądzie budek

- sposobie ich wyścielania

- sposobie zawieszania

Następnie prowadziliśmy obserwacje ptaków na terenie przyszkolnym.

Otrzymalismy również sadzonki głogu i drzewek owocowych.

Dzisiejsze zajęcia dostarczyły nowych wiadomości, które zostaną wykorzystane podczas konkursu wiedzy, który odbędzie się 28 marca 2014r. w GOKiS w Wicku. Naszą szkołę będzie reprezentowała dwójka uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

Warsztaty zorganizował nauczyciel przyrody p. I. Klich.

Grafika #0: Warsztaty ornitologiczne w ramach projektu "Ochrona z pomysłem"

Przejdź do góry strony